Akcesoria audio dla PC

Komputery pod względem audio mają zupełnie inne standardy niż zwykłe systemy audio. Dlatego też dobierając do PC takie akcesoria jak karta dźwiękowa, słuchawki czy też głośniki, powinniśmy patrzeć na zupełnie inne parametry, niż w przypadku innych zakupów związanych ze sprzętem muzycznym. Chociażby karta dźwiękowa, nie chodzi tutaj tylko o jakość i ocenę, ale także o jej kompatybilność z innymi podzespołami, w które wyposażony jest nasz komputer.

Dlatego też to w dużej mierze od ustawień naszego PC powinniśmy uzależniać wybór tego systemu audio. Jeśli nie będzie on w pełni dostosowany, to albo w ogóle nie będzie działał, albo nie będzie nawet w połowie wykorzystywał swoich parametrów. Głośniki to kolejny problem.

W przypadku PC, szczególnie popularne są głośniki dedykowane grom. Tutaj najlepiej sprawdzają się głośniki wielokanałowe. Jednak muszą one być także dopasowane do karty dźwiękowej – dla przykładu zestaw głośników 5.

1 należy połączyć z takim samym typem karty. Bardzo ważna w tym wypadku jest przestrzenność dźwięku, która będzie oddawać graczom dźwięki wydawane z różnych wirtualnych miejsc tak, jakby byli oni w nich naprawdę. Słuchawki to kolejny ważny aspekt akcesoriów audio dla PC.

Często w ich przypadku psuje się mikrofon, dlatego warto zwracać uwagę nie tylko na okres obowiązywania gwarancji, ale także na ewentualną możliwość wymiany samego mikrofonu. Dodatkowo powinny być one wygodne i dostosowane do naszych uszu – po dłuższym używaniu nie powinniśmy odczuwać żadnego dyskomfortu, szczególnie, że mogłoby to mieć wpływ na nasz słuch także w dłuższej perspektywie.