Devialet Phantom/Silver Phantom

Firma Devialet od dawna jest znana na rynku systemów audio. Proponowała już produkty oznaczane numerami 120, 200 czy 800. Jedna z jej najnowocześniejszych, a jednocześnie najbardziej uniwersalnych propozycji, są systemy Devialet Phaton i Devialet Silver Phantom.

Jest to w zasadzie to samo urządzenie, tyle że występujące dwóch wersjach. Oba są bezprzewodowymi, bardzo popularnymi, systemami multiroom. Co to oznacza? Dzięki ich wykorzystaniu za pomocą jednej aplikacji możemy decydować o tym, jaka muzyka czy też audycja jest odtwarzana w poszczególnych pomieszczeniach.

Możemy dowolnie lawirować różnego rodzaju urządzeniami porozstawianych po różnych pokojach i na każdym z nich emitować inną muzykę, dzięki czemu dopasowana jest ona do gustów poszczególnych mieszkańców domu. Aplikacją, którą wykorzystuje Devialet, jest specjalny program Stark. Obie wersje urządzenia różnią się przede wszystkim mocą wyjściową.

Phantom to moc rzędu 750 wat, z kolei Silver Phantom ma znacznie większą moc, która sięga aż 3000 wat. Przekłada się na to SPL, nazywany także poziomem ciśnienia dźwięku. Słabsza i tańsza wersja osiąga 99 decybeli, natomiast Silver Phantom to 106 decybeli.

Muzyka z obu systemów może być przesyłana do różnego rodzaju urządzeń muzycznych w dwojaki sposób – za pomocą połączenia WiFi lub też dzięki kablowi Ethernet. Oba połączenia mogą ze sobą współfunkcjonować w tym samym czasie. Jest to duży plus produkt firmy Devialet – konkurencyjne system tego typu potrafią obsługiwać sygnał tylko i wyłącznie z jednego urządzenia cyfrowego.