Głośnik soundbar

Soundbar zazwyczaj polecany jest jako tańszy i mniejszy zamiennik dla rozbudowanych oraz drogich zestawów kina domowego. Również oferuje wysokiej jakości dźwięk przestrzenny, z tym że zajmuje znacznie mniej miejsca. Aby jednak w pełni oddać dźwięk przestrzenny, głośnik soundbar powinien spełniać podstawowe kryteria.

Wysokiej jakości głośniki kompatybilne związane z systemem soundbar tworzy chociażby firma Sony. Jednym z najnowocześniejszych produktów tej firmy jest model HT-ST9. Oferuje on połączenie z systemem 7.

1 i doskonale nadaje się zarówno do odtwarzania muzyki i dźwięków z filmów, wysokiej jakości nagrań audio, jak i dźwięków z gier. Głośniki tego typu zapewniają wrażenie dźwięku przestrzennego dzięki technologii wave-front. Imituje ona tak zwane trójwymiarowe pole akustyczne, co powoduje, że wydaje nam się, iż słyszymy dźwięk z kilku różnych kierunków, mimo że sam głośnik usytuowany jest bezpośrednio pod telewizorem.

Głośnik ten jest formie listwy, a wyposażony jest także we wzmacniający dźwięk subwoofer. Produkt Sony oferuje także liczne wejścia, które ułatwiają korzystanie z niego. HDMI czy port USB 2.

0 to na dziś podstawowe elementy w zasadzie każdego głośnika soundbar i nie inaczej jest w tym wypadku. Dodatkowo wyposażony jest w połączenie bluetooth, dzięki czemu z system może połączyć się w zasadzie każde urządzeni mobilne. Dzięki temu za pomocą głośnika możemy odtwarzać muzykę ze smartfona czy laptopa, znacznie zyskując na jakości dźwięku w porównaniu do wbudowanego w urządzenie głośnika.