Głośniki bluetooth

Głośniki to nie tylko ogromne i statyczne kolumny, które ważą dziesiątki kilogramów, a ich przeniesienie z miejsca na miejsce to koszmar. W dzisiejszych czasach, kiedy liczy się mobilność i możliwie największa miniaturyzacja poszczególnych przedmiotów, powstają coraz to mniejsze głośniki, które jednocześnie wcale nie tracą zbyt wiele na jakości.

Na przykład głośniki bluetooth. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jak zdefiniować głośniki przenośne, w tym wypadku bluetooth i ich przewagę nad innymi tego typu urządzeniami? Przede wszystkim każdy mini głośnik powinien być wyposażony w bezprzewodowe połączenia – może być to chociażby połączenie WiFi, bluetooth czy też airplay, które dedykowane jest posiadaczom urządzeń sygnowanych przez Apple.

Najpopularniejsze są jednak tytułowe głośniki wykorzystujące bluetooth – pozwalają one na swobodne korzystanie z urządzeń mobilnych, nawet jeśli włączona jest na nich muzyka. Kolejny ważny aspekt to zasilanie.

Mogą być one zasilane w trojaki sposób – sieciowo, za pomocą port USB i dzięki wewnętrznemu akumulatorowi. Pierwsza i druga opcja znacząco ograniczają funkcjonalność i mobilność takich głośników.

Dlatego najlepszą opcją wydaje się te zasilane przez akumulator, dzięki czemu można z nich korzystać w przeróżnych miejscach. Bardzo ważnym parametrem jest także moc głośników bluetooth.

Co prawda są one zazwyczaj miniaturowych rozmiarów, co ma oczywiście przełożenie na niższą moc, najczęściej 10 czy 20 watów. Zdarzają się jednak także głośniki o znacznie większej mocy, co ma wpływ przede wszystkim na głośność odtwarzanej muzyki – im więcej watów, tym głośniejszy dźwięk wydobywający się z głośników bluetooth.