Głośniki wolnostojące

Głośniki wysokiej jakości, nadające się do odtwarzania różnego rodzaju dźwięków o różnych częstotliwościach, to niezbędnik w domu w zasadzie każdego audiofila. Dlatego warto się zastanowić, jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze głośników wolnostojących? Jednym z czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, to zasilanie. Szczególnie w sytuacji, gdy chcemy wykorzystywać głośniki w różnych pomieszczeniach, czy też na przykład raczyć się wysokiej jakości muzyką także na przykład w ogrodzie. Wtedy najlepiej wybrać taki model, który wyposażony jest w wydajną baterię. Jednocześnie powinien mieć możliwość połączenia z bluetooth – choć w dzisiejszych czasach to już raczej standard, to mimo wszystko przy tańszych modelach głośników wolnostojących powinniśmy się upewnić co do działania tego systemu.

W przypadku chęci słuchania muzyki także poza samymi pomieszczeniami domu, powinniśmy sprawdzić obudowę – powinna być ona wodoodporna. Oczywiście głównym kryterium powinna być jednak jakość dźwięku. I tutaj kryterium wyboru jest proste – im szersze spektrum dźwięku obsługuje dany sprzęt, tym lepiej dla nas. Może być to dla przykładu przedział między 25 Hertzami aż do 25 tysięcy Hertzów. Dla wielu osób liczy się także desing, dlatego wygląd głośników powinniśmy dopasować do miejsca, w których chcemy je na stałe ustawić.

Głośniki wolnostojące powinny być także dopasowane rozmiarem do naszego pomieszczenia – czasami lepiej zrezygnować z większej mocy po prostu dla samej wygody poruszania się po pokoju.