Najlepsze soundbary

Soundbary są traktowane jako zamienniki dla zestawów kina domowego, które znacząco polepszają jakość dźwięku dla telewizorów. Nazywane są także grającymi belkami.

W co wyposażone są najlepsze z nich pod względem jakości? Wykorzystanie soundbarów stało się w zasadzie koniecznie dla osób, które oczekują od telewizorów wysokiej jakości dźwięku. Spowodowane jest to tym, że obecnie producenci bardziej dbają o to, by telewizory były jak najcieńsze, co ma wpływ na głośniki o coraz mniejszej mocy.

Jaki więc powinien być wzmacniający soundbar, dający wymierne efekty? Przede wszystkim powinny posiadać możliwość bezprzewodowego połączenia przez bluetooth. Dzięki temu soundbar może łączyć się z telefonami czy tabletami i odtwarzać znajdująca się na kartach pamięci muzykę czy tez streamowaną przez chociażby Spotify.

Dla osób, które regularnie i aktywnie korzystają z urządzeń mobilnych, soundbar bez połączenia bluetooth z miejsca powinien być wykluczony. W soundbarze zainstalowane są różnego rodzaju głośniki – mogą to być tylko i wyłącznie głośniki szerokopasmowe, jak i kombinację przetworników wysoko i średnio tonowych.

Najbardziej uniwersalny wydaje się ten pierwszy typ, ale dopiero umiejętne wykorzystanie kompilacji średniotonowych i wysokotonowych głośników da najwyższą jakość dźwięku wytwarzanego przez soundbar. Najlepsze soundbary są zazwyczaj wyposażone w aktywne wzmacniacze.

Dzięki temu wystarczy, że głośniki zostaną podłączone poprzez przewód do prądu, aby działały bezproblemowo.