Podstawki głośnikowe

Głośniki wysokiej jakości, dające odpowiednie nagłośnienie i odpowiednie basy, to dla prawdziwych audiofili rzecz święta. Jednak aby w pełni wykorzystać ich moc oraz parametry, należy mieć także odpowiednio dobrane podstawki głośnikowe.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego właśnie produktu. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim często uważa się, że same podstawki są o wiele ważniejsze od kabli i mają większy wpływ na jakość muzyki wydobywającej się z głośników.

Szczególnie duży wpływ podstawki głośnikowe mają na prawidłowe odtwarzanie basu. Dlatego aby w pełni cieszyć się z parametrów naszych kolumn, trzeba także zainwestować w wysokiej jakości podstawki.

Oczywiście kluczowe znaczenie dla określenia jakości podstawek głośnikowych, ma ich konstrukcja. Przede wszystkim podstawki nie powinny być zbyt lekkie – w czasach, gdy wszelkiego rodzaju produkty dążą w kierunku minimalizacji, najlepsze podstawki ważą średnio około 10 kilogramów.

Z kolei ich punkt podparcia powinien maksymalnie szeroko rozstawiony, dzięki czemu podstawki głośnikowe będą znacznie bardziej stabilne. Często przyjmuje się zasadę, że punkt podparcia powinien wręcz przekraczać obrys kolumn.

Za najlepsze podstawki głośnikowe uważa się takie, które połączone są ze sobą za pomocą solidnych konstrukcji. Dlatego też priorytetowo traktuje się takie produkty, w których do połączenia poszczególnych elementów wykorzystuje się klejenie i spawanie, a znacznie rzadziej docenia się relatywnie niepewne skręcanie.