Soundbary Yamaha

Yahama jako producent sprzętów muzycznych nie zwalnia tempa i od lat zaliczana jest do ścisłej czołówki firm związanych z urządzeniami audio. Nie inaczej jest w przypadku soundbarów, gdzie japońska korporacja również oferuje produkty, które bardzo dobrze wypadają w kwestii cena/jakość. Pod względem soundbarów Yamaha często używa określeń „cyfrowe projektory akustyczne”, co ma dodatkowo podkreślać ich wysoką klasę, a jednocześnie wyróżniać japońskie sprzęty na tle konkurencji.

Szczególnie, że Yamaha stosuje kilka zaskakujących i innowacyjnych rozwiązań. Często jako flagowy model podaje się YSP-5100. Choć jest on ogromny i ciężki, to do jego jakości nie można się w żaden sposób przyczepić.

Wyposażony jest on w cztery mikroskopijne wręcz przyciski, które służą do wyboru konkretnych wejść, jak i do kontrolowania głośności. Do obsługi używa się także pilota, który na początku może przerażać liczbą przycisków i opcji, ale koniec końców okazuje się bardzo intuicyjnym urządzeniem. Soundbar ma jednak opcję automatycznej kalibracji i dla wielu to będzie najczęściej używanie ustawienie – szczególnie dla tych, którzy nie są fanami testowania różnego rodzaju ustawień.

Co prawda ten model jest akurat jednym z najdroższych modeli na rynku, ale jednoznacznie przekłada się to na jakość. Szczególnie, że soundbar ten nie wykorzystuje subwoofera – YSP-5100 radzi sobie z dźwiękami o niskiej częstotliwości nawet bez niego i oferuje wysokiej klasy dźwięk, który zadowoli w zasadzie każdego audiofila. Dodatkowo soundbar Yamahy zapewnia niesamowitą przestrzeń dźwięku.