System Bluesound

Systemy audio, jak i audiowizualne, rozwijają się w niesamowitym tempie. Muzyka staje się właściwie nieodłącznym elementem życia każdego z nas, dlatego firmy specjalizujące się w tej branży, starają się serwować nam coraz to nowsze rozwiązania, które mają coraz bardziej zbliżać nas do muzyki, a jednocześnie zrobić z nas lojalnych klientów marki.

System Bluesound to właśnie tego typu system, który ma znacząco ułatwić koordynowania naszej muzyki. Przede wszystkim Bluesound to wielostrefowy system HRA, czyli tak zwany system High Resolution Audio.

Jego twórcami są te same osoby, które od dziesięcioleci odpowiadają za kreowanie konstrukcji audio NAD. Bluesound nazywany jest także bezprzewodowym systemem Hi-Fi.

Z systemem łączymy się za pomocą połączenia wifi, czyli bezprzewodowej sieci internetowej, którą bez problemów możemy stworzyć w każdym domu dzięki routerowi. Jego głównym zadaniem jest tworzenie niezależnych od siebie stref audio – jak podaje producent, Bluesound może wytworzyć nawet 30-kilka takich stref.

Co nam to daje? Przede wszystkim w każdym pomieszczeniu w domu, gdzie znajdują się sprzęty podpięte pod system bluesound, dzięki prostej aplikacji obsługiwanej przez telefony, tablety, jak i komputery, możemy odtwarzać zupełnie inną muzykę. Jednocześnie opcją jest ustawienie tego samej playlisty zarówno na wszystkich, jak i tylko na kilku urządzeniach podłączonych do systemu Bluesound.

Co ważne, aplikacja jest kompletnie bezpłatna i powszechnie dostępna. System ten zapewnia również dostęp nie tylko do muzyki znajdującej się na naszym dysku, ale także do radia, jak i do serwisów muzycznych.