Choć radio tradycyjne traci na swojej roli, to w połączeniu z radiem internetowym wciąż znaczy całkiem wiele. Szczególnie, że wiele kanałów oferuje ciekawe merytorycznie audycje, przepełnione dyskusjami z autorytetami i szanowanymi gośćmi. Urządzeniem, które znacząco ułatwia odbiór poszczególnych stacji jest Tuner FM. Tuner to elektryczne urządzenie, który wybiera konkretny sygnał, na podstawie którego tworzony jest dźwięk w radio.

Tuner FM przetwarza muzykę analogową na wysokiej jakości muzykę radiową, dlatego też często wykorzystywany jest przez audiofilów, którzy są fanami muzyki radiowej czy radiowych audycji publicystycznych poszczególnych stacji. Tuner wysokiej jakości to koszt około tysiąca złotych. Najlepsze z nich mają oczywiście połączenie bluetooth, które pozwala na ich połączenie z urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu poprzez tuner możemy słuchać także plików mp3 czy w formacie .

flac, które zgromadziliśmy na smartfonie czy też laptopie. Najczęściej głośnik wbudowany jest w tuner i to od jego mocy zależy maksymalna głośność, jak i jakość dźwięku. Tunery są o tyle popularne, że wciąż jest wielu fanów radia. O ile dostęp do wszelkiej maści muzyki jest już znacząco ułatwiony, o tyle treści publicystyczne nadawane w radio często są unikatowe i na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

Audiofile, którzy chcą słuchać ich komfortowo i w wysokiej jakości, często decydują się na zakup dobrego tunera FM, który znacząco to ułatwia.