Yamaha MusicCast

Systemy audio, które pozwalają na odtwarzanie różnej muzyki na różnych nośnikach, mimo że są podpięte do tego samego systemu, stają się coraz bardziej popularne na rynku i mają coraz większą liczbę osób, które są nimi zainteresowani. Szczególnie, że to często darmowy dodatek od ogromnych firm, które szukają lojalnych klientów i chcą budować przywiązanie do marki.

Jednym z tego typu pomysłów jest produkt Yamahy – MusicCast. Yamaha MusicCast nazywana jest bezprzewodowym i domowym systemem muzyki.

System ten sterowany jest dzięki smartfonom, które w dzisiejszych czasach ma w zasadzie już każdy z nas. Jego ogromną zaletą jest mnogość i różnorodność urządzeń, które mogą być do niego podłączone – od komputera, przez iphone’a, mini wieżę czy amplituner AV – wszystkie te sprzęty do odtwarzania muzyki mogą być częścią systemu.

Jego funkcjonalność polega na tym, że dzięki prostej aplikacji możemy decydować o tym, jaka muzyka jest odtwarzana na danym urządzeniu dzięki kilku kliknięciom na platformie. Tak więc sami możemy wybrać, czy chcemy aby ta sama melodia była odtwarzania w kuchni, jak i w sypialni, czy możemy w obu tych miejscach chcemy zupełnie innej muzyki.

Dlatego też Yamaha MusicCast polecana jest szczególnie dużym rodzinom, które mają różne gusta muzyczne i ciężko jest dopasować konkretny rodzaj muzyki pod wszystkie pomieszczenia – MusicCast pozwala na selekcję w zależności od upodobań każdego z członków rodziny. Yamaha MusicCast to wciąż bardzo innowacyjna system, ale dużą konkurencją stanowi dla niego Bluesound, który oferuje podobne opcje.