Kino domowe do salonu

Większość telewizorów bez zewnętrznego wsparcia nie jest w stanie zapewnić nam wysokiej jakości audio. Producenci dbają przede wszystkim o jakość obrazu i jak najcieńszą obudowę, nie przywiązując zbyt dużej wagi do mocy głośników. Dlatego też kino domowe, oddające przestrzenność dźwięku przekazywanego przez filmy, jest niezbędnikiem w salonie każdego audiofila. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kino domowe może być równie drogie, co sam telewizor.

Zestawy oferujące wysokiej jakości dźwięk, wyposażone w system 5.1, mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Dlatego też osoby, które nie mają zbyt dużego budżetu na zakup znakomitego sprzętu audio, mogą zwrócić swoje oczy w kierunku znacznie tańszych soundbarów. W salonie znacznie lepiej sprawdzi się jednak zestaw kina domowego, jako to właśnie ten typ nagłośnienia polecany jest do wykorzystania w pomieszczeniach liczących ponad 15 metrów kwadratowych.

Kina domowe oferują również znacznie większą moc wyjściową liczoną w watach, która w przypadku odpowiedniego nagłośnienia dużych pomieszczeń jest niezbędna. Dlatego też powinniśmy szukać, który oferuje więcej niż 400 wat RMS. Obecnie kino domowe niewyposażone w bezprzewodowe połączenie wydaje się przeżytkiem, ale mimo to kupując nowy lecz tańszy sprzęt, powinniśmy upewnić się czy sprzęt działa bezprzewodowo. Połączenia takie jak bluetooth, WiFi czy nowoczesny NFC znacząco mogą ułatwić obsługę kina domowego, a jednocześnie wykorzystanie w tym celu naszych urządzeń mobilnych, z których dodatkowo będziemy mogli odtwarzać pliki muzyczne.